Przez co nie masz ochoty na seks?

indeks1

Co niweluje chęci do uprawiania seksu?

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny to nie to samo, co problemy ze wzwodem lub impotencja. Mężczyźni, którzy cierpią na zbyt niskie libido lub nawet jego brak, mogą uzyskać erekcję, nawet, jeżeli utracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny może być wywołany bardzo różnymi czynnikami, które obejmują zarówno problemy fizyczne oraz psychiczne. Te pierwsze to zwykle choroba alkoholowa, uzależnienie od narkotyków, nadwaga, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca lub działania uboczne niektórych leków.

Pośród psychicznych przyczyn niskiego libido ewentualnie wręcz jego braku wymienia się depresję, stres, utajony homoseksualizm oraz kłopoty w związku. Niskie erekcja libido może także wystąpić u niektórych mężczyzn z powodu zahamowań związanych z traumatycznymi przeżyciami w wieku dziecięcym.

Nerwowy klimat

Większość mężczyzn doznaje stresu na skutek kłopotów zawodowych albo problemów w związku bądź w rodzinie. Może to skutkować dużym obniżeniem libido. Bez względu na przyczynę stresu, organizm człowieka ma genetyczną tendencję do odpowiadania na niego przygotowaniem do walki lub ucieczki. W tym celu wydziela hormony takie jak kortyzol oraz adrenalina, które w naturze mają pobudzać go do działania. Ciężko jednak po otrzymaniu reprymendy od zwierzchnika zacząć go bić albo uciekać, dlatego na ogół dławimy tę naturalną reakcję, powodując, iż nasilona energia oraz napięcie nie mają ujścia. Jeśli przez długi czas trwasz w podobnej sytuacji nie próbując rozładować swoich nerwów, musisz liczyć się z pojawieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym trudności seksualnych, takich viagra bez recepty jak brak popędu płciowego albo brak zainteresowania seksem.